ЛЬВІВ (QHA) -

6 березня, у приміщенні Львівської опери мав відбутися концерт народної артистки України Ірини Білик. Близько двох місяців тому місцеві активісти висунули єдину умову проведення концерту зірки у Львові — визнання Росії агресором. Попри застереження, ані зірка, ані її менеджемент аж до самого дня концерту не надавали цьому значення.

Вже за дві години до концерту під оперою стали збиратися активісти з промовистими плакатами, а ще ближче до початку з`явилась і "червона доріжка" з крові тварин та коридор ганьби, яким мали пройти усі ті, хто попри заклик активістів все ж бажали потрапити до глядацького залу.

За усім присутнім мовчки спостерігав продюсер Білик і як тільки перші шанувальники співачки рушили до входу, взявся розчистити їм прохід, чим викликав серйозне обурення з боку учасників акції протесту.

Після інциденту пікетувальники навідріз відмовились впускати будь-кого всередину приміщення і заявили, що тепер концерт не відбудеться без публічного визнання Росії агресором. 

Послухати співачку зібралось чимало народу, майже усі квитки було розпродано. Публіка зібралась різна, проте, особливо активно себе поводили жінки середнього віку у дорогому одязі, які під крики "ганьба" заявляли, що не вони відправляли "дітей на війну і мають право слухати, що їм подобається".

Активісти у гучномовець не втомлювалися нагадувати публіці, чому вони тут зібрались:

— Може хтось не знає, Ірина Білик відвідувала Крим вже після російської анексії, а після того ще їздила у Кремль на ювілей свого друга Філіпа Кіркорова, де співала з Борисом Моїсеєвим для московської публіки, — зазначив керівник організації «Сокіл» у Львові Богдан Федун. Й додав, що артистка та її команда знали про вимоги активістів й свідомо ігнорували їх.

Для декого з шанувальників Білик це стало сюрпризом, а дехто й взагалі чув хіба про її допомогу українському фронту:

— Нічого не чула про виступи Іри в Росії, знаю тільки, що має товаришів серед росіян, а це не злочин. Вона і волонтерством займається, не розумію навіщо все це, — прокоментувала ситуацію львів`янка Анастасія.

Після кількагодинної штовханини та словесних перепалок, Білик все ж зробила заяву, що Росія — це агресор. Одразу по цьому активісти розійшлись, а слухачі змогли без перешкод потрапити до концертного залу.

Додамо, що близько місяця тому львівські громадські активісти відкрито заявили, що зірвуть концерт співачки, якщо вона публічно не визначає Росію агресором. Пізніше Ірина Білик на своїй сторінці у Facebook опублікувала пост про допомогу дітям АТОвців. А 28 лютого під час прес-конференції у Львові продюсер зірки запевнив, що концерт відбудеться.

QHA