БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Активісти «Кримського марафону» в найближчі дні планують оплатити наступні штрафи, призначені свідкам обшуків у Криму. Про це в ефірі радіо Hayat повідомив журналіст Тарас Ібрагімов, який був присутній при оплаті першого штрафу кримської татарки Зареми Умерової у розмірі 300 тисяч рублів.

— Десяток активістів разом із Заремою прийшли до будівлі Рахункової палати Бахчисарая і оплатили цей штраф. За словами одного з активістів Делявера Меметова, вони в найближчі дні планують оплачувати такі штрафи. Я думаю, вже завтра почнуть, розповів він.

Ібрагімов також зазначив, що судовий пристав, який брав оплату штрафу Зареми Умерової, мабуть вже очікував на таку кількість монет.

Як повідомляло QHA, сьогодні активісти 10-рублевими монетами вагою 140 кілограмів оплатили перший штраф у рамках «Кримського марафону».

Ця ініціатива була створена на початку серпня у відповідь на призначені підконтрольним Кремлю «судом» штрафи свідкам обшуків у Криму. Ініціатори «Кримського марафону» закликали збирати по 10 російських рублів монетами, виготовленими в металі, і не міняти їх на паперові купюри, щоб показати «єдність небайдужих».

В рамках «Кримського марафону» активістам вдалося зібрати 826 тисяч 130 рублів тільки по Криму. Крім оплати штрафу Зареми, ця сума піде на погашення штрафів Наріману Мемедемінову (200 тисяч рублів), Серверу Караметову (10 тис.), Ярикулу Давлатову (10 тис.), Володимиру Балуху (10 тис.), Осману та Емілю Біляловим (150 тис.)

QHA