КИЇВ (QHA) -

Надати переселенцям і трудовим мігрантам право голосувати на місцевих виборах в Україні вимагають правозахисники у Києві.

Акція «Невидимі виборці» на підтримку законопроекту № 6240, що регулює питання голосування для ВПО і трудових мігрантів, відбулася під будівлею Верховної Ради України. Правозахисники закликали депутатів вирішити питання 1,6 млн чоловік, які проживають в Україні і фактично позбавлених права вирішувати, хто буде управляти їхньою територіальною громадою.

— За фактом, сьогодні є частина громадян, яких боїться держава. Треба пам'ятати, що дороги, освіта і медицина — це не питання політики, а питання управління, яке фінансується за рахунок людей, які проживають на певних територіях. При цьому тут питання не тільки в грошах, а й в думках та ідеях людей, які можуть змінити життя в громадах на краще, — зазначила координатор виборчих і парламентських програм Громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська.

За її словами, вже більше року законопроект № 6240 не може розглянути профільний комітет Верховної Ради.

У свою чергу, учасниця акції і переселенка з Донецька Анна Курцановська зазначає, що Україна не "бачить" переселенців тільки в зручних їй питаннях.

— Я журналістка і описувала усі значущі події Донецька, завжди ходила на вибори не тільки для освітлення, але й для того, щоб голосувати. У Києві я позбавлена ​​цієї можливості. При цьому в своєму районі я знаю депутатів, які роблять щось або не роблять для розвитку життя. Без прописки я вважаю себе киянкою, адже я більше перейнялася проблемами міста, ніж люди, які живуть там десятиліттями. За документами я є, але за фактом мене немає. Якщо я прострочила сплату податків, то держава мене бачить, а як включити у списки виборців — ні. Мені кажуть, що треба голосувати за місцем прописки, але там йде війна, — зазначила вона.

Активісти кажуть, що практика, коли в країні права голосу позбавляють більше мільйона чоловік через невідповідність місця реєстрації в документах і життя, є неприпустимою, і сьогодні в ЄСПЛ розглядають дві справи про надання такого права для переселенців в Україні.

Раніше QHA повідомляло, що Україна в питанні виборчого права для ВПО ігнорує міжнародні стандарти.

QHA