КИЇВ (QHA) -

Один з авторів доповіді, аналітик КПГ Олександр Сєдов зазначив, що в перші місяці після окупації проти мітингувальників застосовувалися силові методи із залученням парамілітарних формувань (тобто не підпорядкованих державним силовим структурам).

— У травні 2014 року місцева влада просто заборонила проведення будь-яких масових заходів. У листопаді 2015 року заборону повторила адміністрація Сімферополя, нагадав експерт.

Далі, за його словами, окупаційна влада пішла простим шляхом і на місцевому рівні прийняла постанову про скорочення місць, де можна проводити масові заходи.

— Скоротили майже вдвічі: з 700 залишилося лише 360 місць, дозволених для проведення акцій, сказав Сєдов.

Спікер резюмував, що дане розпорядження позбавило кримчан можливості проводити акції протесту біля органів місцевої влади.

Аналітики наголосили, що здебільшого акції протестів влаштовували кримськотатарські та українські активісти, щодо яких окупанти застосовують максимальні обмеження.

З тиском неодноразово стикалися, зокрема, керівник Українського культурного центру у Криму Леонід Кузьмін і кримськотатарський активіст Осман Ізмайлов.

У День депортації 18 травня Ізмайлов встановив на авто кримськотатарський прапор з чорною стрічкою в пам'ять про загиблих у результаті геноциду. Співробітники ДПС Росії зупинили його авто і зажадали прибрати прапор, пояснюючи це тим, що прапор відволікає увагу інших учасників руху:

— Мені ставили абсурдні звинувачення у тому, що моя машина не передбачена для перевезення прапорів. Погрожували... Але жоден зі співробітників ДПС чітко не пояснив, які закони я порушую.

Леонід Кузьмін зазначив, що за три роки російська окупаційна влада у Криму лише один раз дозволили його організації провести узгоджену акцію:

— Ми сім разів намагалися узгодити з владою мирні акції. Тільки один раз нам вдалося. До дня народження Тараса Шевченка 2015 року ми провели публічний захід.

В результаті організатора акції до дня народження Шевченка у Сімферополі Леоніда Кузьміна звільнили з сімферопольської школи, де він працював учителем історії, за «невідповідність обійманій посаді».

Виступаючи на засіданні РБ ООН 18 квітня 2017 року, заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця нагадав Раді безпеки про те, що Росія постійно порушує права людини в окупованому нею Криму.

Окупаційна влада у Криму здійснює численні порушення прав людини і намагається знищити самобутність корінного народу - кримських татар, заявив він.

Кислиця закликав Радбез ООН приділити особливу увагу проблемі порушення прав людини на окупованому півострові.

ФОТО: інтернет

QHA