КИЇВ (QHA) -

Проти е-декларування доходів антикорупційних та інших активістів протестували правозахисники під Верховною Радою України.

Декларування доходів в Україні було введено для чиновників, як стримуючий механізм проти корупції, але, за словами активістів, після внесення поправок влада прирівняла звичайних громадян країни до політиків.

— Декларування активістів — це порушення прав людини і демократичних свобод, адже в європейських країнах не існує такої практики. Прозорість своїх доходів перед суспільством активісти показують по-іншому, — зазначив виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павличенко.

Згідно з його словами, існуюча практика декларування нагадує переслідування активістів у пострадянських країнах.

Сьогодні в Україні зареєстровано більше 70 тисяч громадських організацій, які у недалекому майбутньому мають звітувати про свої доходи. При цьому активісти відзначають, що за помилки у деклараціях вони можуть отримати реальні терміни позбавлення волі — до двох років.

— Ввівши декларування доходів для активістів, влада оголосила початок сезону полювання на тих, хто бореться з корупцією. Під час Євромайдану ми всі виходили проти законів 16 січня, які обмежували права і свободи громадян, як по суті і ці поправки, — підкреслила глава правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

На інформацію про е-декларування доходів українських активістів вже встигли з критикою відреагувати у США, ЄС а також у Венеціанській комісії, у рішенні якої його назвали «помстою влади своїм кривдникам».

Раніше QHA повідомило, що ЄС закликав Україну скасувати е-декларацію для громадських активістів.

QHA