КИЇВ (QHA) -

Викрадення Ервіна Ібрагімова у травні 2016 року стало ключовим моментом, після якого мовчати більше було неможливо, визнаються небайдужі громадяни, які вже в тринадцятий раз вийшли до посольства Російської Федерації в Києві.

Десяток активістів, камер і, звичайно ж, військових правоохоронців дипвідомства, в якому, виходячи з попереджувального напису на колючим дротом огорожі, ведуться ремонтні роботи, — так виглядала чергова акція протесту проти викрадення людей у Криму з символічною назвою «Де Ервін?». Цього разу активісти розраховували побачити співробітників посольства, яким напередодні відправили лист-запрошення. Однак російські дипломати — чи то від сорому, чи то просто за указом з Кремля — ​​на акції так і не з'явилися.

Ідея покликати нелюбих гостей прийшла не просто так, розповідає одна з організаторів акції Євгенія Андреюк. Минулого разу присутнім вдалося застати людей у російському дипвідомстві.

— Минулого разу акція у нас проходила ввечері. Зазвичай посольство забарикадоване, і нікого ніколи немає. Ми прийшли — а там музика грає, деякі дивилися з вікон і посміхалися. Виявилося, що в посольстві проводився захід. Цього разу ми відправили їм офіційне запрошення: ну, вийдіть і ви до нас, — каже Андреюк.

У зв'язку з цим активісти підготували новий перформанс: дві безликі людини стали на ходулі і пройшли під вікнами російського посольства, тримаючи в руках двосторонній плакат з написами «Досить ховатися» і «Вимагаємо розслідувати справи зниклих у Криму».

— Якщо тим людям у посольстві не видно ті таблички, які ми тримаємо в руках, то з нами прийшли чоловічки, які можуть підняти наші вимоги вище, — прокоментувала Андреюк.

Тринадцяту акцію під посольством РФ відвідали Генеральний секретар Світового конгресу кримських татар Намик Кемаль Баяр і глава Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині Мукремін Шахін.

— Ервін Ібрагімов — наш колега по Всесвітнього конгресу кримських татар, сьогодні він — один із найвідоміших людей серед кримських татар, як тут, так і за межами України. Його ім'я відоме в усьому світі. В ім'я Ервіна ми боремося з російської анексією нашого Криму, і ми знаємо, що переможемо, — сказав у своєму вступному слові Намик Кемаль Баяр.

Активісти запевнили, що мають намір і далі приходити до будівлі посольства, незважаючи на повне ігнорування російською стороною їхніх вимог — знайти і звільнити зниклих і покарати винних у вбивствах мирних людей у Криму.

Варто зазначити, що акція «Де Ервін?» у підтримку кримського татарина Ервіна Ібрагімова вперше відбулася 25 липня минулого року. З тих пір вона щомісяця проводиться активістами громадських організацій, небайдужими кримськими татарами і українцями. Вони звертаються до влади РФ з питанням про місцезнаходження зниклих кримчан і вимагають розслідування зникнень.

За три роки анексії Криму 43 особи зазнали насильницьких зникнень. З них 17 були звільнені, 19 не знайдені і вважаються зниклими, шестеро знайдені мертвими, двоє осіб були виявлені в місцях позбавлення волі і згодом засуджені за політично вмотивованими кримінальними справами.

QHA