КИЇВ (QHA) -

Зоозахисники закликали народних депутатів підтримати законопроект про захист тварин, який схвалив профільний комітет Верховної Ради. Про це заявив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко під час прес-конференції, яка проходила у Києві 23 січня, передає кореспондент QHA.

Він зазначив, що розроблений активістами законопроект №6598 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод і директив ЄС у сфері охорони тваринного і рослинного світу)» був винесений на перше читання.

— Буквально весь комітет з екології підписав даний законопроект. Всі підписали. Такого ще не було. І ми дуже сподіваємося, що і Верховна Рада його підтримає, сказав Борейко.

За його словами, даний законопроект вносить 59 доповнень до 8 законів України, і стосується захисту бездомних, диких, домашніх і сільськогосподарських тварин.

При цьому, як поділилася президент Асоціації зоозахисних організацій Ася Серпінська, на сьогодні жорстоке поводження з твариною є актуальною проблемою в Україні, а саме суспільство не вважає вбивство або знущання з них злочином.

— У Цивільному кодексі України, в ст. 180 статус тварини визначено як річ, річ з особливими правами. Поки тварину розглядатимуть як річ, ситуація не зміниться. Ми, зоозахисники, вважаємо, що потрібно далі боротися за зміну статусу тварини в нашому законодавстві з речі на істоту, яка може відчувати. А держава повинна на конституційному рівні закріпити за собою зобов'язання дбати про добробут тварини і захист її від жорстокого поводження,  наголосила Серпінська.

Зокрема законопроект №6598 забороняє отруювати, бити, калічити тварин, зокрема бездомних, встановлює заборону на жебрацтво з тваринами, передбачає вилучення домашніх тварин за рішенням суду у особи в разі жорстокого поводження, а також підсилює відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

QHA