КИЇВ (QHA) -

Громадська організація «Крим.SOS» оголосила, що 15 серпня проведе одноденне голодування на підтримку незаконно засудженого на 15 років позбавлення волі кримського татарина Руслана Зейтуллаєва.

Про це повідомила співзасновник організації «Крим.SOS» Таміла Ташева на своїй сторінці у Facebook.

— Кілька разів за період процесу, який називається судом, Руслан оголошував голодування. Голодування для нього це можливість висловити протест, показати всю абсурдність системи. Сьогодні 20 наших активістів у Києві, Запоріжжі, Полтаві, Херсоні та Львові  голодуватимуть на знак солідарності з Русланом.

Ташева зазначила, що таким чином активісти хочуть привернути увагу до проблеми.

Так, ми розуміємо, що це лише один день але ми вирішили, що це те мале, що ми можемо зробити для його справи. Розповісти всьому світу про кримських татар, про незаконні переслідування, яким вони піддаються з 2014 року.

Також Таміла Ташева додала, що Зейтуллаєв протестуватиме доти, доки голодування не почне шкодити його здоров'ю, оскільки, згідно з приписами ісламу, це заборонено.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року у Криму було затримано четверо мусульман за звинуваченням у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася у Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтоі і Юрій Примов були засуджені до 5 років у колонії загального режиму.

Однак 27 грудня 2016 року Верховний суд РФ скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і відправив справу до Північно-Кавказького окружного військового суду Ростова на перегляд, тим самим задовольнивши скаргу сторони звинувачення, яка стверджує, що Зейтуллаєв нібито був організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму, і вимагає замість ч. 2 ст. 205.5 КК РФ інкримінувати йому порушення ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (від 15 до 20 років позбавлення волі).

QHA