КИЇВ (QHA) -

Останнім часом окупанти все активніше лякають населення Криму великими штрафами, які більшості кримчан не по кишені. Людям доводиться об'єднуватися у спільноти, які допомагають оштрафованим зібрати ці кошти.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» розповів громадський активіст Ерфан Кудусов.

— Тиск на людей у Криму все зростає, і окупанти знаходять все нові методики впливу на кримських татар і місцеве населення. Якщо раніше зникали особи, яких пізніше знаходили зі слідами допитів або убитих, то зараз акцент змістився у бік економічного тиску. Останні кілька місяців ми бачимо, що окупаційні так звані правоохоронні органи призначають величезні штрафи — від 50 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це досить великі суми, які рядові кримчани не можуть оплатити, розповів Кудусов.

Народ змушений об'єднуватися у спільноти, щоб зібрати гроші для тих, хто цього потребує.

Кафір придумує різні методики впливу, як економічні, так і психологічні. Це все робиться для того, щоб люди виїздили з півострова. Також існує і кримінальна методика, в якій задіяна ФСБ Російської Федерації і так звана «самооборона», яка є кримінальною організацією,  коли людей викрадають і вбивають. Зараз у Криму фактично використовують всі методи, які існували за часів НКВС і КДБ, додав він.

Ерфан Кудусов також зазначив, що з метою остаточно залякати кримчан силовики можуть викрасти будь-яку людину.

Для них немає великої різниці, хто ці люди. Для того, щоб налякати населення, зробити його хоча б квазілояльним, вони можуть викрасти будь-яку людину, навіть непричетну до будь-якої політичної активності, зазначив він.

ФОТО: інтернет

QHA