СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

За словами самопроголошеного голови Криму, діяльність антитерористичної комісії «допомагає зберігати на півострові тиху та спокійну обстановку», повідомили російські ЗМІ.

Зокрема грамоту вручили екс-депутату так званого кримського парламенту від «Партії регіонів», начальнику центру спецзв'язку управління Федеральної служби охорони Росії по Криму Олександру Рябкову, подяки отримали підконтрольні Кремлю так звані заступник глави кримського уряду Ігор Михайличенко, міністр освіти, науки і молоді Наталія Гончарова, голова держкомітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих кримчан Заур Смирнов, начальник кримського управління Росгвардії Степан Гайдаржийський.

Нагадаємо, 12 травня 2016 року у Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман та у місцевому кафе. В результаті за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною, були затримані і звинувачені у тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абельтаров та Енвер Мамутов.

З 13 січня 2017 року Верховною судом Росії було постановлено застосовувати до фігурантів так званої справи «Хізб ут-Тахрір» на додачу до звинувачень у тероризмі статтю 278 Кримінального кодексу РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади».

Першими звинуваченими у «насильницькому захопленні влади» стали фігуранти ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» — Енвер Бекіров, Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук та Муслім Алієв.

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стало візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами у Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики продовжують вриватися в будинки, проводити незаконні обшуки і затримання.

ФОТО: інтернет

QHA