СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

18 грудня в окупованому Криму пройшов так званий «судний день», коли мало відбутися понад 70 «судових засідань» у справах кримськотатарських активістів, що стало черговою хвилею переслідування кримських татар. Про це повідомляється на сайті Amnesty International.

Виконавчий директор Amnesty International Україна Оксана Покальчук зазначила, що так звані правоохоронці розглядають участь в одиночних пікетах як «масову неузгоджену акцію».

— Окупаційна російська влада все більше розширює кордони огидних репресій проти кримськотатарської меншини, масово переслідує численних мирних кримськотатарських активістів. Пікет не вимагає попереднього дозволу влади, і тому ці протести, нехай вони і відбулися одночасно в багатьох населених пунктах, були повністю законними навіть з точки зору російського законодавства. Хоча не можна забувати, що саме по собі застосування Росією свого законодавства на окупованій території є порушенням міжнародного гуманітарного права. Російська влада переслідує всіх, хто мав сміливість висловитися.

Покальчук додала, що спочатку окупаційна влада «посадила кримськотатарських лідерів, заборонила їхню організацію, Меджліс, придушила кримськотатарські ЗМІ», а зараз намагається позбавити активістів можливості вираження інакомислення.

QHA повідомляло, що 18 грудня 2017 року окупованому Криму відбулися засідання окупаційних «судів» в адміністративних справах проти кримських татар. Покарання у вигляді штрафів отримали 65 активістів, які брали участь 14 жовтня 2017 року в одиночних пікетах проти репресій російських силовиків щодо кримських татар. Сума штрафів складає переважно 10 тисяч рублів (4,5 тис. грн), в ряді випадків — 15 тисяч рублів.

Нагадаємо, 14 жовтня у Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Всього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства.

Пізніше людям почали масово виписувати протоколи, звинувачуючи їх у порушенні правил проведення публічних заходів. Одиночні пікети у протоколах названі несанкціонованою масовою акцією.

QHA повідомляло, що в МЗС України пов'язали дії російських окупантів у Криму з майбутнім голосуванням в ООН.

QHA