КИЇВ (QHA) -

Забезпечення ефективного міжнародного моніторингу ситуації з правами людини в Криму, у тому числі, узгодження практичних деталей безперешкодного доступу релевантних моніторингових механізмів до півострова, повинен стати головним пріоритетом міжнародної спільноти, йдеться в заяві Amnesty International, опублікованому сьогодні.

— Міжурядові органи, міжнародні партнери України і Росії повинні використовувати кожну доступну можливість, як на двосторонніх, так і на багатосторонніх зустрічах, щоб підняти питання доступу до Криму правозахисних механізмів, і наполягати на його негайному і безумовному наданні разом із наполегливою вимогою повної поваги прав людини в Криму, — підкреслюється в заяві.

В організації додали, що самопроголошена в Криму і російська влада повинні поважати права на свободу вираження поглядів, мирних зібрань та об'єднань, а також право на справедливий суд для всіх у Криму. Вони повинні забезпечити реалізацію цих прав всіма особами і групами без дискримінації на ґрунті політичних або релігійних поглядів, етнічної приналежності або будь-яких інших підставах.

Раніше Моніторингова місія ООН задокументувала нову тенденцію в Криму — незаконне втручання в здійснення професійної діяльності адвокатів у гучних справах, які стосуються захисту прав людини. Глава Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер відзначила, що поряд із цим окупаційна влада в Криму вдається до тортур і жорстокого поводження заради примусового отримання зізнань у затриманих, а ув’язнених українців продовжують переводити до Росії.

ФОТО: інтернет

QHA