КИЇВ (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що своє повернення в Україну він не може назвати звільненням.

Про це він сказав під час прес-конференції в аеропорту "Бориспіль".

— Звільнення це свобода, це те, за що боролися, і не тільки за свободу окремо взятих особистостей, це свобода мого народу, землі, батьківщини, країни. З переляку проводити таку спецоперацію це звільненням не назвеш. За папером мене мали відпустити додому, але вивозили незрозуміло куди люди без розпізнавальних знаків і у балаклавах, зазначив Чийгоз.

Крім того, Чийгоз наголосив, що це звільнення є символічним, і кримськотатарський народ відчув, що у нього за спиною є захист, зокрема і президента Туреччини Реджепа Ердогана.

Нагадаємо, заступників голови Меджлісу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза в міжнародному аеропорту "Бориспіль" зустріли глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, передали Туреччині.

Приліт Чийгоза і Умерова до Києва планувався 26 жовтня, однак його перенесли на 27 жовтня.

Умеров зазначив, що має намір повернутися до Криму після проведення декількох зустрічей в Україні.

QHA