СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

17 листопада в окупованому Криму затримали так званих державних адвокатів підозрюваних у «справі українських диверсантів» українців Євгена Панова і Андрія Захтея Ольгу Помозову і Оксану Акуленко. Про це повідомляє журналіст Антон Наумлюк на своїй сторінці у Facebook.

Ольгу Помозову затримали за підозрою у передачі хабара в особливо великому розмірі.

— За версією слідства, вона передала мільйон рублів від своїх підзахисних російським силовикам. Зараз Помозова перебуває у Сімферопольському СІЗО, написав Наумлюк.

Оксану Акуленко затримали разом із Помозовою. Вона перебуває під підпискою про невиїзд. На даний момент проходять «слідчі дії».

QHA повідомляло, що Євгена Панова обшукали у СІЗО в Сімферополі через футболку з тризубом, яку принесла йому мати.

Нагадаємо, ФСБ Росії 10 серпня 2016 року заявила про запобігання в окупованому Криму терористичним актам, нібито підготовленим Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України, та ліквідації якоїсь агентурної мережі. У справі про підготовку диверсії було затримано сім осіб. Керівником групи був названий Євген Панов, а його спільником Андрій Захтей.

11 серпня в інтернеті з'явився відеозапис допиту українського громадянина Євгена Панова, якого ФСБ звинувачує у підготовці терористичних атак в анексованому Криму. У ролику Панов зізнається у підготовці диверсії і повідомляє, що ця операція була спланована Головним управлінням розвідки Міноборони України.

Достовірність зізнань затриманого залишається під питанням через відсутність у нього адвоката. Правозахисники вважають, що Панов, швидше за все, був підданий тортурам.

Зазначимо, 6 жовтня «суд» продовжив запобіжний захід Захтею і Панову на 2 місяці.

QHA