СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Адвокати активістів, яких окупанти затримали вчора, 23 листопада, подаватимуть апеляцію на рішення суду.

Про це заявив адвокат Едем Семедляєв в ефірі Радіо Hayat.

— Будемо подавати апеляцію. У нас є три дні, зазначив він.

Адвокат також повідомив, що "суди проходили у швидкому темпі, суддя сильно не морочився".

Жоден аргумент, який вказував захист, не був прийнятий до уваги. І тому обрали запобіжний захід утримання у СІЗО, сказав Семедляєв.

Він також зазначив, що суд підтримає клопотання слідчого, який вказував, що активісти мають два громадянства, (України і Росії), деякі шенгенські візи, і тому можуть "зникнути як в Україні, так і в шенгенській зоні".

Нагадаємо, раніше Київський районний "суд" Сімферополя прийняв рішення про запобіжний захід кримськотатарським активістам Казиму Аметова, Руслану Трубачу, Асану Чапуху і Бекіру Дегерменджі. "Суд" прийняв рішення залишити під вартою активістів до 15 січня 2018 року.

Зазначимо, що Аметову і ще трьом затриманим: Руслану Трубачу, Асану Чапуху і Бекіру Дегерменджі інкримінують частину 2 ст. 163 Кримінального кодексу (вимагання, вчинене групою осіб).

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму пройшли обшуки в будинках Асана Чапуха і Амет Асанова у Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача в с. Ближнє Феодосії (його затримали разом із дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

QHA