КИЇВ (QHA) -

Троє адвокатів просять колегію Вищого спецсуду з розгляду кримінальних і цивільних справ припинити провадження у справі прикордонника Сергія Колмогорова у зв'язку з недоведеністю провини і звільнити його в залі суду.

Відзначається, що захисники просять суд як мінімум задовольнити касаційну скаргу Колмогорова і відправити справу на нове судове слідство до суду першої інстанції. Також адвокати просять суд вийти за межі касаційних вимог і закрити кримінальне провадження та звільнити Колмогорова.

Захист екс-прикордонника стверджує, що його "призначили винним». Адвокати звертають увагу на той факт, що стріляли мінімум четверо військовослужбовців, судячи за типами отворів на обстріляному автомобілі, проте ніяких претензій до них немає.

Відзначається, що суди нижчої інстанції проходили в закритому режимі, не доведено, що саме Колмогоров застрелив пасажирку обстріляного автомобіля, адже немає кулі, що стала причиною смерті жінки.

Як повідомляло агентство, Колмогорова звинувачують у вбивстві пасажирки автомобіля, обстріляного нарядом прикордонників на блокпосту в Маріуполі 9 вересня 2014 року. Того дня прикордонники побачили на березі Азовського моря автомобіль, який, за їхніми словами, подавав фарами сигнали в море. Прикордонники наказали водієві зупинитися, але той не підкорився. Командир блокпоста наказав підлеглим стріляти. 9 прикордонників відкрили вогонь по авто, в якому знаходилося подружжя з Маріуполя. Водій не постраждав, жінка загинула.

Приморський райсуд Маріуполя у листопаді 2016 визнав винним у вбивстві жінки тільки Колмогорова і засудив його до 13 років позбавлення волі. У лютому 2017 Апеляційний суд Донецької області залишив вирок у силі.

Джерело: УНІАН

QHA