КИЇВ (QHA) -

Послуги російських адвокатів, які захищають українця Євгена Панова, що знаходиться у сімферопольському СІЗО, коштують приблизно від $1–2 тис. Про це у коментарі QHA розповів брат політв'язня і координатор Об'єднання родичів політичних бранців Ігор Котелянець.

Сьогодні сім'я не може дозволити собі оплачувати ці послуги, а це значить, що українець може залишитися без захисту, якщо адвокати відмовляться вести його справу.

— Ми з ними у дуже хороших відносинах і вони все розуміють, але вічно працювати безкоштовно вони не можуть. Це московські адвокати, які прилітають кожен раз до Сімферополя. З цього року ми не зможемо платити за їхні послуги, — підкреслив Котелянець.

При цьому, за його інформацією, ціни адвокатів інших політв'язнів коливаються в районі від$1–5 тис., а значить, проблема нестачі коштів зачіпає не тільки сім'ю Панова.

— Я дуже сподівався на виділений бюджет МЗС на підтримку політв'язнів, але виявляється, що виділення коштів можливе тільки людям, що знаходяться в іноземних державах. Крим — це Україна. Але доводи про те, що там сьогодні фактично керує іноземна держава — не працюють, — зазначив Котелянець.

Раніше QHA повідомляло, що Україна виділила 96 млн. 614 тис. гривень на допомогу українцям, які незаконно утримуються в Росії, проте рідні політв'язнів отримати цю допомогу не можуть.

QHA