БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Адвокат заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, якого судять за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України, закликав окупаційну владу півострова дати його підзахисному можливість попрощатися з померлою 2 липня матір'ю. Про це 2 липня на своїй сторінці в Фейсбуці написав адвокат Чийгоза Микола Полозов.

— Я бачу і відчуваю біль, яку відчуває Ахтем Чийгоз і поділяю її. І я знову звертаюся із закликом до російської влади проявити гуманізм, надати можливість Ахтему Чийгозу виконати свій синівський обов'язок проводити свою маму в останню путь. Дозволити виконати йому необхідні релігійні дії під час здійснення похорону Чийгоз Аліє Абдураімівни, — написав Полозов.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що адвокати не виключають звернення до Європейського суду з прав людини з приводу відмови дати Ахтему Чийгозу попрощатися з померлою.

— Згідно з мусульманськими звичаями, покійна Аліє абла повинна бути похована вже сьогодні до заходу сонця. У той же час, з метою забезпечення можливості Ахтему Чийгозу проводити маму в останню путь і брати участь у дженазе (похоронах), адвокати не виключають звернення до Європейського суду з прав людини відповідно до правила 39 Регламенту.

Нагадаємо, дженазе (похорон) відбудуться сьогодні, 2 липня, о 14:00 у селі Долинне (Топчикой) Бахчисарайського району.

ФОТО: інтернет

QHA