СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Співробітники Слідчого комітету окупантів Криму, проводячи слідчі заходи щодо викраденого з «Верховного суду Криму» кримського татарина Беляла Аділова, грубо порушили його права. Про це розповів адвокат Едем Семедляєв після відвідування затриманого.

Семедляєв згадав, що правоохоронці зневажливо поставилися до релігійних потреб кримського мусульманина і дозволили йому здійснити молитву лише після того, як він відмовився говорити.

— Всі слідчі заходи проводилися з грубими порушеннями. Так, Адилов був викрадений з Верховного суду Криму — не представившись, озброєні люди в масках силою захопили його і заштовхали до автобусу... На нього чинився тиск з проханням визнати свою провину... Я приїхав до 14:00, і ми попросили час для здійснення намазу, проте нам у категоричній формі відмовили, після чого мій підзахисний прийняв рішення не розмовляти, оскільки вчинення намазу для нього принципове. Пізніше нам дозволили здійснити молитву.

Співробітники Слідчого комітету протягом усього дня не годували затриманого і не давали йому пити, що є грубим порушенням його прав.

— Більше 10 годин він без харчування, без води. Перебував у наручниках, і йому не давали здійснити молитву... Завтра (30 березня. — Ред.) буде суд, який визначить йому міру запобіжного заходу, — уточнив Семедляєв.

Адвокат зазначив, що Аділову ставляться в провину погрози на адресу правоохоронців, які проводили обшуки у Кам'янці. Він підкреслив, що словесна перепалка на місці пригоди сталася через грубе поводження поліцейських, докази чого у адвоката є.

— Його звинувачують у тому, що нібито він під час обшуків у селищі Кам'янка погрожував родичам працівників поліції. Відео про це було розміщено мною в зв'язку з тим, що співробітники поліції вели себе дуже грубо, після чого почалася перепалка.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 29 березня невідомі в масках викрали Бєляла Аділова біля будівлі підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму, у той час як той читав молебень за звільнення підсудних. Активіст прийшов на судове засідання в якості слухача. Раніше він разом з іншими цивільним активістами був присутній при обшуках у передмістях Сімферополя.

Пізніше стало відомо, що затриманий перебуває в управлінні Слідкома по Криму і звинувачується за ст. 318 КК РФ — застосування насильства або погрози щодо представника влади.

ФОТО: інтернет

QHA