СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Кримських татар сьогодні судять за те, що вони вийшли висловити свою думку про свавілля силовиків у Криму.

Про це заявив кримський адвокат Еміль Курбедінов.

За його словами, окупаційна влада намагається «довести», що одиночні пікети 14 жовтня проходили з єдиним задумом і єдиною організацією.

— Більше вісімдесяти судів призначили в один день по всьому Криму ось це дійсно єдиний задум та організатор. Це не нормально. Тільки ось що хотіли показати цим «сценаристи»? Щоб не знайшлося стільки юристів, адвокатів, і люди залишилися без захисту, чи щоб не знайшлося тих, хто прийде підтримати, чи що? запитує адвокат.

На думку Курбедінова, наявні переслідування знову об'єднали народ, і проведення такої кількості судів в один день, напевно, буде приводом для появи нового правозахисного руху — «Група 86».

86 осіб судять сьогодні за мирне висловлення думки! 86 осіб разом подаватимуть апеляцію і, напевно, разом поїдуть до Москви до Верховного суду подавати там скарги в наглядову інстанцію! Ви хочете і просто жадаєте зламати народний рух і загнати всіх по кутках! Але прорахувалися ви! Сьогодні 86 осіб доведуть це, і штрафи ми подужаємо всім народом, як і раніше! Кримський марафон триває! Боротьба триває! З волі Всевишнього! написав він.

Нагадаємо, сьогодні, 18 грудня, підконтрольний Кремлю Білогірський районний суд виніс перше рішення у справі одиночних пікетів, які пройшли у Криму 14 жовтня на знак протесту проти свавілля російських окупантів.

Нагадаємо, 14 жовтня у Криму було затримано щонайменше 34 людини за участь в одиночних пікетах. Всього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Всі затримання відбувалися з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства.

Пізніше людям почали масово виписувати протоколи, звинувачуючи їх у порушенні правил проведення публічних заходів. Одиночні пікети у протоколах названі несанкціонованою масовою акцією.

QHA