КИЇВ (QHA) -

Кримський татарин Ридван Сулейманов, якого ФСБ Росії затримала за підозрою у причетності до діяльності диверсійної групи, підписав зізнання у скоєному під тиском. Про це в ході прес-конференції «Захист громадян України в окупованому Криму. Звіт адвокатів і правозахисників за 2016 і план на 2017 рік» у Києві заявив адвокат Еміль Курбедінов, який представляє інтереси Сулейманова на суді.

— Він підписав такі свідчення. Однак, виходячи з тих фактів, які я побачив, як його затримували, що він говорив, його зовнішнього вигляду, які заяви зробив Панов та інші, у мене є підозра, що Ридван Сулейманов підписав цей протокол недобровільно. І все, що він там написав і підписав, вимагає перевірки. Певний жорсткий тиск на нього чинився, — передає кореспондент QHA слова адвоката.

Нагадаємо, ФСБ Росії 10 серпня заявила про запобігання в окупованому Криму «терористичним актам», нібито підготовленим Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. Федеральна служба безпеки заявила про ліквідацію якоїсь агентурної мережі української розвідки на півострові. У справі про підготовку диверсії було затримано сім осіб. Керівником групи був названий Євген Панов, а його спільником — Андрій Захтей.

Пізніше російські ЗМІ почали поширювати інформацію про затримання третього «диверсанта» Ридвана Сулейманова, який був нібито завербований як «агента української розвідки». Його звинувачують в тому, що він пов'язав чергову службу поліції Криму з людиною з України, яка повідомила, що на території Криму заміновано кілька стратегічних об'єктів. В результаті цього було завдано РФ, і зокрема ФСБ, збитків на 3 млн рублів. За це Ридвану Сулейманову загрожує 5 років позбавлення волі.

QHA