СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Затриманого кримськотатарського активіста Нарімана Мемедімінова переслідують за його журналістську діяльність. Про це у коментарі «Кримській солідарності» повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

Він уточнив, що кримський татарин зараз перебуває у ФСБ і чекає завтрашнього засідання, на якому буде обиратися запобіжний захід. Також Курбедінов розповів подробиці звинувачення російських силовиків.

— Мова йде про Youtube-канал де у 2012 — 2013 рр. були розміщені чи то новинні ролики, чи то відео іншого характеру. Деталей ми поки не знаємо. Пізніше була проведена експертиза, яка сказала, що там нібито були висловлювання із закликами до терористичної діяльності, — зазначив адвокат.

За словами Курбедінова, активіст назвав звинувачення цілковитою нісенітницею і не визнав провину.

— Він є цивільним журналістом і брав активну участь в поширенні інформації про порушення прав людини в Криму. За це його і переслідують. Сьогодні уся світова спільнота має визнати цивільних журналістів, які живуть в Криму, своїми колегами, які кожен день очікують арештів і фактично ходять по краю, — зазначив він.

Також адвокат додав, що сьогодні в Криму не залишилося незалежної журналістики, а тому освітлення прав людини лежить на плечах громадських активістів.

Нагадаємо, силовики вже проводили обшук в будинку кримського татарина 11 лютого 2016 року. Тоді активіста оштрафували на 10 тисяч рублів.

Сьогодні в будинку Нарімана Мемедімінова у селі Холмівка Бахчисарайського району провели обшук. Силовики оточили не тільки будинок активіста, але і всю вулицю, а після обшуку відвезли Мемедімінова до Сімферополя.

Раніше QHA сообащало, що ФСБ відкрила справу проти Мемедімінова.

QHA