СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Стан здоров'я затриманого окупантами у Криму Асана Чапуха покращився, однак він потребує термінової кваліфікованої медичної допомоги.

Про це заявив адвокат Айдер Азаматов, передає громадське об'єднання "Кримська солідарність".

— Сьогодні бачився з Асан-аг'а Чапухом, який утримується в СІЗО Сімферополя. Стан його здоров'я трохи кращий завдяки лікам, які передають його близькі. Він сказав мені, що йому вже трохи краще, але як і раніше його права нога німіє, рукою і плечем він як і раніше не може рухати, як раніше, буває, ліве око теж турбує, язик заплітається і мова порушена. Асан-аг'а, виявляється, все-таки оголошував голодування з 23 по 24 грудня, але потім припинив його через стан здоров'я,  сказав адвокат.

Він також повідомив, що до Чапуха приходив заступник прокурора Криму і цікавився його здоров'ям та умовами утримання.

— Асан-аг'а повідомив йому про свій поганий стан і просив прокурора, щоб він посприяв направленню його в лікарню, на що останній пообіцяв йому допомогти в цьому і сказав, що його скоро повезуть в лікарню на медогляд, і на даний час вирішується питання з охороною. При цьому до зустрічі з Асан-аг'а я спілкувався зі співробітниками медсанчастини, які обіцяли мені, що завтра, 28.12.17 року, його повезуть на медобстеження в лікарню, де комісія лікарів його оглядатиме і після їхнього висновку буде зрозуміло, чи залишать Асан-аг'а в лікарні для кваліфікованого лікування чи ні. Сподіваюся, що цього разу співробітники СІЗО дотримають слово і виконають обіцянку, — підсумував Азаматов.

Раніше стало відомо, що стан здоров'я Асана Чапуха залишається важким і продовжує погіршуватися. Журналіст Антон Наумлюк зазначив, що юристи готують звернення до Європейського суду з прав людини за статтею 39 Регламенту ЄСПЛ, згідно з якою держава повинна забезпечити заходи, які забороняють проводити дії, «через які заявник може постраждати, або навпаки зробити щось, що припинить завдавати непоправної і істотної шкоди заявнику».

13 грудня співробітники слідчого ізолятора обіцяли, що Асана Чапуха переведуть в медичний блок СІЗО міста Сімферополь з подальшою госпіталізацією в один з медичних закладів міста. Однак до цих пір цього не сталося.

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму проведено обшуки у будинках Асана Чапуха і Амета Асанова в Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара в Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача в с. Ближнє Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Ввечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів — Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

Зазначимо, Київський районний «суд» Сімферополя ухвалив рішення про запобіжний захід Асану Чапуху. Його заарештували до 15 січня 2018 року.

QHA