ОМУТНИНСЬК (QHA) -

Адміністрація виправної колонії №17 міста Омутнинськ Кіровської області РФ, де з 14 лютого 2017 року утримується незаконно засуджений у севастопольській «справі Хізб ут-Тахрір» кримчанин Ферат Сайфуллаєв, чинить на нього тиск.

Про це повідомив кримський адвокат Едем Семедляєв, який 20 червня відвідав Сайфуллаєва в місці ув'язнення.

— Як мінімум, адміністрація ІК-17 чинить на мого підзахисного тиск і забороняє йому зустрічатися зі своїм адвокатом наодинці, конфіденційно, перешкоджала перерахуванню грошей і підписанню довіреностей до ЄСПЛ та інших міжнародних організацій.

Він також повідомив, що Сайфуллаєв на сьогодні утримується у приміщенні камерного типу, куди його вмістили на шість місяців до 28 вересня за дрібне порушення знайдену у нього сім-карту. Хоча політв'язень тримає обов'язковий для мусульман піст у місяць Рамадан, йому не дозволяють читати Коран.

Нагадаємо, четверо кримських мусульман були затримані 23 січня 2015 року у Криму за підозрою у причетності до організації Хізб ут-Тахрір, забороненої у Росії, що окупувала Крим. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася у Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

7 вересня 2016 року суд Ростова-на-Дону засудив чотирьох кримчан до ув'язнення. Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов і Юрій Примов — по 5 років позбавлення волі. Всі вони повинні відбувати покарання у колонії загального режиму.

ФОТО: Facebook Едем Семедляєва

QHA