БЕРН (QHA) -

Російський олігарх Роман Абрамович подав прохання про посвідку на проживання (ПНП) у Швейцарії.

Як повідомляє швейцарська газета Sonntags Zeitung, Абрамович вперше подав заяву про ПНП ще влітку 2016 року, тоді власник клубу "Челсі" попросив дозволити йому проживати у місті Вербьє. Через приблизно рік прохання було відкликане.

У листопаді минулого року Абрамович вирішив знову попросити дозвіл на проживання, тепер уже в кантоні Вале. У листі на двох сторінках Абрамович повідомляє, що хотів би відновити клопотання про ПНП.

Надати йому посвідку на проживання, за даними Sonntags Zeitung та іншої швейцарської газети — Le Matin Dimanche, Абрамович просить на підставі «суспільного інтересу».

У кантоні Вале, де, за даними швейцарських ЗМІ, збирається жити Абрамович, діє особливий податковий режим, за яким власники ПНП платять податки, виходячи з вартості їхніх витрат на життя у цьому місці (оренда нерухомості і т. п.), а не оцінки активів, які їм належать.

Нагадаємо, Роман Абрамович потрапив до так званого "кремлівського списку" США. Олігарх втратив 60 млн. доларів через доповідь Мінфіну США.

Один з користувачів мереж, коментуючи бажання Абрамовича отримати посвідку на проживання у Швейцарії, іронічно написав, що щури тікають з корабля.

Відзначимо, у вересні минулого року Абрамович продав актив в Україні. Компанія російського олігарха — Металотехніка, що входить до групи Євраз (Росія) і мала 25,8% акцій українського Південного гірничо-збагачувального комбінату, вийшла зі складу акціонерів підприємства.

QHA