КИЇВ (QHA) -

У березні 2018 року в Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) оприлюднили доповідь про погіршення ситуації із захистом культурної спадщини в окупованому РФ Криму. У документі ЮНЕСКО вказали факти порушень окупаційної влади в області захисту культурної спадщини. Сьогодні на материковій частині України група дослідників працює над питанням збереження важливої ​​частини кримськотатарської культурної спадщини — Бахчисарайського палацу, і його включення до списку ЮНЕСКО.

— Питання внесення Ханського палацу в список ЮНЕСКО не можна вирішити швидко. Ми знаходимося у попередньому списку і окупація не дозволила нам рухатися далі. У 2014 році розглядалося питання про включення Ханського палацу до списку всесвітньої спадщини. Номінацію подавав заповідник, зараз ми розуміємо, що такого суб'єкта фактично немає. Тому ми маємо дуже чітко продумати, хто буде суб'єктом номінації, які подальші наслідки, і що ми у результаті отримаємо. Але найважливіше — призупинити усі роботи і зберегти Ханський палац, — сказала екс-директор музею-заповідника "Ханський палац" Ельміра Аблялімова.

Нагадаємо, у доповіді ЮНЕСКО також повідомляються факти порушення прав людини на анексованому півострові.

У листопаді 2017 року Міністерство культури України звернулося до Міжнародної Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) та Міжнародного центру вивчення питань збереження і відновлення культурних цінностей (ICCROM) з проханням у черговий раз вимагати від Російської Федерації припинити знищення української культурної спадщини на території окупованого Криму.

Також відомство зажадало від властей Росії негайного припинення робіт, що ведуть до руйнування Ханського палацу.

Активно долучилася до захисту Хан-Сарая і кримськотатарська діаспора, яка проживає у різних країнах світу.

Раніше QHA повідомляло, що у Києві відбулася акція-перформанс проти руйнування Бахчисарайського палацу.

Таміла Ташева, співзасновник громадської організації "КримSOS", заявила, що в окупованому Криму, окрім Ханського палацу, під загрозою знищення перебувають й інші пам'ятники архітектури та культові споруди, зокрема мечеть і Караїмські кенаси у Євпаторії.

Джерело: КримSOS

QHA