СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, якого російське слідство в Криму звинувачує в організації масових заворушень, має намір подавати скаргу до Європейського суду з прав людини, повідомила Крим.Реалії дружина Чийгоза, Ельміра Аблялімова.

— Ахтем прийняв рішення подавати далі в апеляційну інстанцію. Після вироку апеляційної інстанції його, мабуть, відправлятимуть в місце відбування покарання. Де це буде, нам невідомо. Буде відомо тільки вже в міру його надходження в колонію. А наша подальша діяльність буде пов'язана з поданням скарги до Європейського суду з прав людини, — розповіла вона.

Аблялімова додала, що Ахтем Чийгоз не має ілюзій щодо винесення вироку.

— Ахтем, я б сказала, в цьому питанні прагматичний стратег і тактик. І він дуже добре розумів, чим це все закінчиться. І він прекрасно усвідомлював, на що він іде. Тримається він дуже мужньо, дуже стійко. Він розуміє, що вирок буде обвинувальний, і що він буде засуджений і відправлений до колонії. Але, разом з тим, у нього є дуже тверде переконання у правоті, і тверде переконання, що так буде не завжди, — наголосила дружина Ахтема Чийгоза.

Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачують Чийгоза в організації масових заворушень.

Як повідомляло раніше QHA, суд винесе вирок Ахтему Чийгозу 11 вересня.

ФОТО: інтернет

QHA