КИЇВ (QHA) -

77% опитаних громадян України згодні з твердженням, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу.

Про це свідчать результати опитування, яке провела група «Рейтинг» у вересні.

Відзначається, що не погодилися з цим твердженням 13% респондентів. Соціологи відзначають, що число тих, хто визнає Голодомор геноцидом, збільшилося в порівнянні з минулим роком (72%), у той же час воно трохи менше в порівнянні з 2015 роком (80%).

Згідно з отриманими даними, визнають, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу, більшість жителів західної частини України (91%), більшість опитаних у центрі (84%), дві третини на півдні (65%) і більше половини — на сході (56%).

При цьому жителі сіл дещо більше згодні з тезою про Голодомор-геноцид, ніж жителі міст (79% проти 76% відповідно).

Дослідження було проведене з 20 по 29 вересня 2017 року. Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонах і типом населеного пункту. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що група конгресменів подала до Палати представників проект резолюції про визнання Голодомору геноцидом українського народу відповідний проект постанови Конгресу до 85-ї річниці геноциду — Голодомору. Серед співавторів — конгресмени, відомі своєю підтримкою України: Енді Харріс, Марсі Каптур, Майкл Фітцпатрік і Сендер Левін.

QHA