ЛОНДОН (QHA) -

Річницю весілля відзначили у Віндзорському замку — королівській резиденції, яка розташована на захід від Лондона.

Як повідомляється, Єлизавета II і Філіп познайомилися 1934 року на весіллі двоюрідної сестри Філіпа, грецької принцеси Марії і герцога Кентського, який був дядьком Єлизавети. Про їхні заручини повідомили 1947 року, коли країна відновлювала сили після виснажливої ​​Другої світової війни.

Весілля Єлизавети і Філіпа стало першою королівською подією, яке транслювалося по телебаченню і радіо. Трансляцію весілля з Вестмінстерського абатства слухали 20 мільйонів людей по всьому світу.

Філіп є офіцером британського флоту, а також правнуком датського короля Крістіана IX, і праправнуком англійської королеви Вікторії та російського імператора Миколи I.

Герцог Единбурзький так і залишається чоловіком монарха і не був ні коронований, ні помазаний на церемонії коронації. Він був першим аристократом, що публічно дав клятву вірності своїй дружині. Кажуть, що ця клятва далася Філіпу непросто, враховуючи, що з жіночим рівноправ'ям 1952 року були певні складності.

Нагадаємо, минулого року у Віндзорському замку королева Єлизавета II відзначала свій 90-річний ювілей.

Зазначимо, що королева Єлизавета ІІ увійшла в історію як монарх, що найдовше править Британією — її коронація відбулася у червні 1953 року.

QHA