КИЇВ (QHA) -

Активісти і правозахисники вирішили розповісти про проблеми та дискримінації внутрішньо переміщених осіб з допомогою онлайн-флешмобу «Постанова №365 = 365 днів обмежень».

Ініціатором флешмобу виступила громадська організація КримSOS, приурочивши його до річниці прийняття Кабінетом міністрів постанови №365, яка, на думку активістів і переселенців, має значні недоробки і дискримінує права ВПО.

— Дата 8 червня вибрана не випадково, адже саме рік тому Кабінет міністрів України затвердив постанову №365, якою передбачене здійснення контролю за отриманням пенсій та інших видів соціальної підтримки та проведення перевірок місць проживання внутрішньо переміщених осіб. Встановлена ​​процедура змушує людину отримувати довідку переселенця, щоб мати можливість отримувати гарантовану Конституцією України пенсію.

За словами організаторів, рік дії постанови став для внутрішньо переміщених осіб справжнім випробуванням. Переселенці в Україні, як і раніше, мають серйозні проблеми з отриманням пенсій та інших видів соціальної допомоги.

— Контроль за нарахуванням соціальних виплат виглядає як каральний механізм за те, що наші громадяни проти своєї волі були переміщені з Донбасу і Криму. Перевірки місця проживання переміщених осіб є принизливою процедурою, яка змушує людину доводити своє право на соціальний захист. Суттю флешмобу є публічне висвітлення реальних історій про реальних людей, які написані ними особисто (або їхніми родичами/друзями/знайомими) на тему контролю над соцвиплатами з боку органів соцзахисту і реальних наслідків такої практики.

Детальніше про флешмоб і про можливість приєднатися до нього можна дізнатися на сторінці івенту у Facebook.

Як повідомляло QHA, головні труднощі з охороною здоров'я у внутрішньо переміщених осіб виникають через відсутність прописки.

ФОТО: КримSOS

QHA