КИЇВ (QHA) -

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомляє, що організаторами акції виступив Меджліс кримськотатарського народу за участю ряду громадських і молодіжних організацій України.

- У день Кримського опору російським окупантам у Києві відбудеться Марш солідарності з кримськотатарським народом, українцями і людьми інших національностей, які на своїй землі опинилися заручниками російських окупантів. Головне гасло Маршу солідарності - «Геть російського окупанта з українського Криму», - написав Рефат Чубаров.

Він також анонсував маршрут Маршу солідарності: алея Героїв Небесної Сотні - вулиця Інститутська - вулиця Шовковична - вулиця Грушевського - площа Європейська - вулиця Хрещатик. Марш завершиться на площі Незалежності, де з 15:00 до 15:45 заплановано мітинг.

Місце і час збору учасників - алея Героїв Небесної Сотні, навпроти готелю «Україна», з 13:00 до 14:00. Початок ходи - о 14:00.

Рефат Чубаров закликає взяти з собою найважливіші символи: державний український та національний кримськотатарський прапори, а також портрети кримських політв'язнів, репресованих, викрадених і вбитих кримчан.

Особи, які бажають приєднатися до маршу, можуть звернутися до члена Меджлісу Ескендера Барієва за телефоном: +38(050)360-78-53.

Нагадаємо, що 26 лютого є Днем опору окупації Криму Росією. Ця дата фіксує в пам'яті людей події, що передували захопленню частини української території. Зокрема, багатотисячний мітинг під стінами парламенту Криму, на якому активісти, головним чином кримські татари, намагалися не допустити голосування за призначення незаконного «референдуму», що спричинив анексію півострова.

Згодом окупаційна влада порушила кримінальну справу за фактом «масових заворушень» 26 лютого 2014 року і почала притягувати учасників мітингу до кримінальної відповідальності. У так званій справі «26 лютого» проходить цілий ряд кримськотатарських активістів, включаючи заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза.

ФОТО: інтернет

QHA