КИЇВ (QHA) -

26 лютого, в День опору Криму російській окупації, інформаційне агентство QHA («Кримські новини») і Радіо Hayat проведуть спільний з "5 каналом" і "Крим.Реалії" марафон під назвою "4 роки опору".

Ведучі марафону спілкуватимуться із заступниками голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтемом Чийгозом та Ільмі Умеровим, радником глави Меджлісу кримськотатарського народу Арсеном Жумаділовим, українським режисером кримськотатарського походження Ахтемом Сеїтаблаєвим, а також іншими політичними та громадськими діячами.

Нагадаємо, 26 лютого одним з основних заходів, присвячених початку опору російської окупації Криму, буде мітинг на Майдані Незалежності у Києві, який організовує Меджліс кримськотатарського народу і ряд громадських та правозахисних організацій. Захід солідарності відбудеться на підтримку тих громадян України, які проживають в умовах російської окупації у Криму.

26 лютого 2014 року близько 15 000 кримських татар, тисячі українців і жителів Криму інших національностей на заклик Меджлісу кримськотатарського народу прийшли до Верховної Ради АР Крим і не дозволили проросійським депутатам ухвалити антиконституційні рішення щодо відділення Криму від України.

Цього дня громадянське суспільство Криму мирним шляхом відстояло територіальну цілісність України, не дозволивши Росії та її агентам у Криму провести позачергову сесію парламенту, щоб зімітувати нібито добровільний "перехід" Криму до Росії. Тому 26 лютого — це День опору Криму російській окупації.

QHA