КИЇВ (QHA) -

26 лютого в Україні відзначають День опору Криму російській окупації.

Цього дня у 2014 році під стінами Верховної Ради Криму відбувся мітинг за збереження територіальної цілісності України і недопущення ухвалення парламентом АРК рішень, спрямованих на дестабілізацію ситуації в автономії.

У мітингу, організованому Меджлісом кримськотатарського народу, взяли участь близько 15 тисяч кримських татар, українців та кримчан інших національностей.

Саме 26 лютого громадянське суспільство Криму виступило за територіальну цілісність України, не дозволивши Росії та її агентам в Криму провести позачергову сесію парламенту, щоб зімітувати нібито добровільний "перехід" Криму до Росії. Тому цей день за правом вважається Днем опору Криму російській окупації.

Нагадаємо, 26 лютого одним з основних заходів, присвячених початку опору російській окупації Криму, стане мітинг на Майдані Незалежності у Києві, який організовує Меджліс кримськотатарського народу і низка громадських та правозахисних організацій. Захід солідарності відбудеться на підтримку тих громадян України, які проживають в умовах російської окупації в Криму.

QHA