КИЇВ (QHA) -

26 листопада 1917 року (9 грудня — за новим стилем) у Ханському палаці в Бахчисараї був проведений Перший Курултай кримськотатарського народу — національний з'їзд, вищий повноважний представницький орган кримських татар.

Курултай проголосив створення Кримської Народної Республіки, прийняв її Конституцію та державну символіку, після чого оголосив себе парламентом Кримської Народної Республіки. Уряд очолив Номан Челебіджихан.

Курултай є традиційним інститутом вищої державної влади і скликався в переломні та доленосні періоди історії кримськотатарського народу.

Другий Курултай був скликаний вже у 1991 році, через два роки після початку масового повернення до Криму кримських татар з місць, куди їх депортували у 1944 році.

Нагадаємо, 22 листопада в столичному Музеї грошей Національного банку України відбулася презентація пам'ятної монети на честь 100-річчя Першого Курултаю. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що створення цієї пам'ятної монети для нього — це прояв Україною поваги до одного з корінних народів країни — кримських татар.

QHA