КИЇВ (QHA) -

Україна робить розвиток гендерної рівноправності одним зі своїх основних пріоритетів. Про це повідомила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на прес-конференції «Гендерна рівність і ліквідація дискримінації стосовно жінок в Україні», передає кореспондент QHA.

Вона нагадала, що Кабінет міністрів на засіданні 7 червня затвердив посаду уповноваженого з гендерної політики.

— Зараз ми розпочнемо конкурс на прийняття гендерного уповноваженого і на його апарат. У нас також є пілотні проекти, які спрямовані на створення гендерних радників у силових відомствах, — розповіла Климпуш-Цинцадзе.

Крім того, за її словами, зараз у Верховній Раді йде робота з ратифікації Стамбульської конвенції з протидії гендерному насильству.

— Проблема, на боротьбу з якою вона наплавлена, є дуже важливою для нашого суспільства. Адже 68% жінок, тобто майже 18 мільйонів, потерпають від домашнього насильства. І 20% з них потерпає від нього часто. Це означає, що це проблема мільйонів жінок в Україні, — зазначила віце-прем'єр-міністр.

Також Климпуш-Цинцадзе розповіла про намічені цілі в питаннях гендерної рівності, серед яких — забезпечення третини мандатів для жінок у Верховній Раді, залучення жінок до забезпечення миру в країні та розробка механізмів захисту жінок у Трудовому законодавстві.

 ФОТО: інтернет

QHA