КИЇВ (QHA) -

Державна прикордонна служба України (ДПСУ) заборонила в'їзд на територію України більш ніж 1300 іноземним жителям через відвідування окупованого Криму. Про це повідомили у прес-службі ДПСУ.

— З початку року вже складено більше 2 тисяч адмінпротоколів за ст.204-2 КУпАП за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. Крім того, прийнято понад 1300 рішень про заборону в'їзду в Україну іноземним громадянам за такі порушення, зокрема майже сотні артистів і діячів культури,  сказано у повідомленні.

На даний момент співробітники служби перевіряють понад 800 осіб, які, можливо, відвідували тимчасово окуповану територію півострова.

Державна прикордонна служба України звертає увагу громадян України та інших держав, що порушення порядку в'їзду на територію тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим через закриті урядом України пункти пропуску, залежно від обставин, передбачає кримінальну (ст.332-1 КК України) та адміністративну ( ст. 204-1 і ст. 204-2 КУпАП) відповідальність.

QHA повідомляло, що СБУ прийняла рішення про заборону в'їзду терміном на три роки громадянину Росії, актору Федору Добронравову. Співробітники спецслужби задокументували, що росіянин неодноразово дозволяв собі антиукраїнські публічні заяви, в яких, зокрема, підтримував анексію Криму Росією. Правоохоронці також зафіксували численні відвідування Добронравовим тимчасово анексованого півострова з порушенням порядку, встановленого Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованої території України".

QHA