КИЇВ (QHA) -

В «Українському домі» за сприяння видання «Тексти» відбулася презентація аналітичної роботи Владислава Герасименка «Де у Києві найнебезпечніші місця для законослухняних пішоходів».

Аналітична робота Владислава Герасименка значно полегшить роботу київської влади щодо визначення місць, де висока небезпека ДТП.

Автор створив карту, на якій виділено 109 найбільш небезпечних місць для пішоходів Києва.

— Для визначення найбільш небезпечних пішохідних переходів ми поєднали місця руху швидкісного транспорту і пішохідні переходи, на яких немає світлофорів, — сказав Герасименко.

Щоб оцінити швидкість потоку автомобілів, використовували GPS-дані з київських маршруток і визначили місця, де вони їдуть зі швидкістю більше 60 км/год.

— Чому така швидкість свідчить про небезпеку для пішоходів? Тому, що якщо маршрутки рухаються з дозволеною швидкістю, то звичайні автомобілі будуть рухатися ще швидше, — підкреслив автор дослідження.

Щоб визначити достовірність роботи, автори взяли 10 останніх ДТП на "зебрах" у Києві за 2017 рік і нанесли на карту. Виявилося, що 5 з 10 випадків сталися на переходах, які були визначені як небезпечні.

Експерт зазначив, що «такі потрібні для влади міста дослідження залишаються найчастіше за кадром, і небезпечні місця для пішоходів визначаються «на око». Комплексного ж вирішення цього питання в Україні не існує до цих пір. В основному влада посилює покарання для водіїв, але досвід європейських країн показує, що це лише часткове вирішення проблеми.

Віктор Загреба, магістр державної політики, фахівець в області безпеки дорожнього руху вважає, що «повинен бути задіяний ряд інструментів, у тому числі інженерних: звуження доріг, звивини, виступи з узбіч, горбки і т. д.».
Такі рішення роблять некомфортним рух для водія, і він у цей момент більш зосереджений на дорозі.

Україні, на жаль, належить світове лідерство у чорному списку ДТП і смертей на дорогах. У 2017 році кількість ДТП досягла 150 тисяч. Показники смертності на 1 млн населення складають 110-115 чоловік. Десять років тому вони були ще вище — понад 200 осіб. У той же час середній показник для країн ЄС становить 60 осіб.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Київ зайняв у рейтингу міст з найменш доступним житлом, складеним сайтом Bloomberg, другу позицію, поступившись лише столиці Венесуели — Каракасу, де оренда житла обійдеться приблизно у 14 місячних зарплат.

QHA