ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 1 січня, українці всього світу відзначають день народження провідника українського націоналістичного духу Степана Бандери. Цього року це вже 109-а річниця з дня його народження. 

Традиційно у Львові вшановують видатного українця з особливим розмахом. Урочистості розпочалися із покладання квітів до пам`ятника Бандері, після чого усі присутні виконали разом гімн України та помолилися. 

До заходу долучилися влада міста та області, громадські активісти та небайдужі львів`яни. Опісля на площі перед монументом відбулося віче.

— Нам, людям, які сьогодні, через десятки років знову взяли в руки зброю, треба навчитися мудрості у провідників Організації українських націоналістів не ставити своє особисте вище від загального українського, та боротися не за себе в Україні, а за Україну. Нам потрібно об'єднати всю націю, всю державу. І тим людям, які сьогодні віддають своє життя на Сході України за те, щоб ми тут, на Галичині, мали можливість святкувати день народження провідника ОУН, треба складати особливу честь та увагу, тому що кожен воїн української армії зробив все можливе для того, щоб загарбник не пройшов вглиб. І я переконаний, що регулярна українська армія обов’язково зробить те, чого хоче кожен українець вийти на кордон нашої держави, підняти синьо-жовтий прапор над Луганськом, Донецьком, Сімферополем і Севастополем. І це залежить не тільки від воїнів, головного верховнокомандувача, це залежить від кожного з нас,  звернувся під час своєї промови до всіх присутніх лідер Львівської ОДА Олег Синютка.

— Я тут, бо найкращий початок року це почати його з правильних думок. Не будемо шанувати себе та своєї історії, то буде нам лихо. Бандера тому такий і страшний нашим сусідам, бо всім і завжди казав, що ми є українці, а не малороси,  сказала у коментрі учасниця віча пані Оксана.

Завершилися урочистості спільним виконанням Гімну українських націоналістів "Зродились ми великої години".

А вже сьогодні увечері Львовом пройде масштабна смолоскипна хода на честь Степана Бандери. 

QHA