КИЇВ (QHA) -

Церемонія нагородження чемпіона Зимових Олімпійських Ігор у Кореї–2018 Олександра Абраменка відбулася сьогодні, 16 березня, на НСК Олімпійський у Києві. Церемонія організована у рамках Національної громадської кампанії "Загальна Олімпійська Перемога".

Олександр Абраменко представляв Україну в лижному фрістайлі на Олімпіаді у Пхенчхані і виграв золоту медаль. Олександр — перший олімпієць-фрістайлер за увесь час незалежності України.

— Спочатку стрибати страшно, але це страх, з яким ти постійно борешся. А коли ти вже професійно займаєшся цим, багато років поспіль, то це просто стає емоційним навантаженням, з яким ти постійно живеш. Мої батьки не дивилися мій виступ по телевізору, тому що вони сильно хвилювалися, але були дуже раді моїй перемозі. А зараз у мене буде відпустка, але наприкінці травня розпочнемо тренування, — поділився спортсмен.

Для нагородження тих українських спортсменів, які стануть переможцями і призерами Олімпійських Ігор — 2018, окрім державної винагороди, був створений позабюжетний призовий фонд. Його створили представники бізнесу та комунальних підприємств для додаткової мотивації спортсменів.

— Ця ідея народилася більше двох років тому, перед Олімпіадою у Ріо. Тому що ми розуміємо, що спортсменів потрібно мотивувати не тільки державними нагородами, а й через соціально відповідальний бізнес, який може допомогти нашим героям, — сказав міністр молоді та спорту в Україні Ігор Жданов.

Олександр Абраменко отримав додаткову матеріальну винагороду в розмірі півмільйона гривень, фірмове золоте кільце, іменну клумбу та інші цінні призи. Також його перемогу занесли до Книги національних рекордів України.

— Буде дивно, якщо у Книзі національних рекордів України не буде його фотографії. Тому що такі перемоги вельми рідкісні, на жаль. А ми якраз займаємося такими рекордами, які рідкісні, унікальні і трудомісткі. Це кращий показник того, що над рекордом потрібно працювати все життя і таки йти до своєї мети. Великих матеріальних заохочень ми не можемо собі дозволити, на жаль, але будь-який рекордсмен отримує задоволення своїх амбіцій. А за правильного використання титулу в професійній діяльності, його можна монетизувати, — розповів кореспонденту QHA Віталій Зорін, головний експерт Національного Реєстру Книги Рекордів України.

Олімпійські ігри у Пхенчхані відбулися у період з 9 — 25 лютого. Збірну України представляли понад тридцять спортсменів в одинадцяти дисциплінах. За результатами змагань, українська збірна завоювала одну золоту медаль і посіла 21-е місце в загальному заліку.

Раніше QHA повідомляло, що Олександр Абраменко посів перше місце на Олімпіаді — 2018, успішно виконавши стрибок, і отримавши від суддів оцінку 128.51 бала.

Нагадаємо, бобслеїстку з РФ дискваліфікували через допінг.

QHA