ПХЬОНЧХАН (QHA) -

Сьогодні, 9 лютого, у місті Пхьончхан (Республіка Корея), розташованому у горах Тхебек у 130 кілометрах на схід від столиці країни Сеула, стартувала урочиста церемонія відкриття ХХIII зимових Олімпійських ігор. Пряму трансляцію веде UA: Перший, її можна переглянути за посиланням.

У «Параді націй» на 35-тисячному стадіоні столиці Ігор-2018 візьмуть участь атлети з 92-х країн.

Всього у змаганнях нинішньої «білої» Олімпіади виступлять майже 3000 спортсменів. На зимових Іграх у Пхьончхані дебютують відразу 6 країн — Косово, Малайзія, Нігерія, Сінгапур, Еквадор та Еритрея.

Український прапор під час церемонії довірено нести олімпійській чемпіонці-2014, капітану жіночої збірної з біатлону Олені Підгрушній. На іграх нашу країну представлять 33 спортсмени.

До складу Олімпійської збірної України увійшли:

Біатлон Дмитро Підручний, Артем Прима, Володимир Семаков, Сергій Семенов, Артем Тищенко, Ірина Варвинець, Юлія Джима, Анастасія Меркушина, Олена Підгрушна, Валя Семеренко, Віта Семеренко;

Гірські лижі Іван Ковбаснюк, Ольга Книш;

Лижне двоборство Віктор Пасічник;

Лижні перегони  Тетяна Антипенко, Марина Анцибор, Олексій Красовський, Андрій Орлик;

Санний спорт Андрій Мандзій, Антон Дукач, Олена Стецьків, Олена Шхумова, двійка Олександр Оболончик / Роман Захарків;

Сноуборд  Аннамарі Данча (Чундак)

Скелетон  Владислав Гераскевич;

Фігурне катання  пара Максим Нікітін / Олександра Назарова, Ярослав Паніот, Анна Хніченкова;

Фристайл  Олександр Абраменко, Тетяна Петрова, Ольга Полюк.

Зазначимо, ігри у Пхьончхані триватимуть з 9 по 25 лютого. Відбудуться змагання з 15-и зимових видів спорту. З розкладом змагань можна ознайомитися тут.

QHA повідомляло, що 23 січня у Київській філармонії урочисто провели на Ігри до південнокорейського Пхьончхану Олімпійську збірну України. На заході презентували нову форму збірної України, концепт якої розробив відомий український дизайнер Андре Тан, а виробником стала компанія Peak.

QHA