КИЇВ (QHA) -

За даними Spiegel Online, завдання розробити програму допінгу для збірної РФ до ЧС-2018 з футболу була покладена на Григорія Родченкова, пише Deutsche Welle. Ця програма мала реалізовуватися за «сочінським» сценарієм.

Колишній керівник Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков мав розробити програму допінгу для збірної Росії по футболу напередодні Чемпіонату світу 2018 року. Про це у п'ятницю, 25 серпня, повідомило видання Spiegel Online з посиланням на Брайана Фогеля, американського режисера і творця документального фільму «Ікар» про використання заборонених препаратів російськими спортсменами.

— Після Сочі він отримав завдання розробити допінгову програму для російського ЧС-2018 з футболу, розповів Фогель, який допоміг Родченкову виїхати з Росії після його відставки з посади директора лабораторії 2015 року. — Григорій вже був у процесі підготовки, коли все раптово зірвалося, — додав він.

За його словами, програма, очевидно, мала реалізовуватися за «сочінським» сценарієм.

Заступник голови уряду РФ Віталій Мутко, який також очолює оргкомітет ЧС-2018, заявив німецькому виданню, що «у держави немає можливості відслідковувати роботу» глави антидопінгової лабораторії. За словами Мутка, діяльність Родченкова мало контролювати Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA).

— Ми, безумовно, думали, що все гаразд, — додав він.

Родченков, російський хімік і фахівець з виявлення допінгу, подав у відставку з посади глави лабораторії у Москві після звинувачень WADA у приховуванні застосування заборонених стимуляторів російськими спортсменами, і в січні 2016 року перебрався до США. Навесні 2016 року він розповів The New York Times, що використання допінгу в ході Олімпіади в Сочі здійснювалося в рамках держпрограми, а в підміні «брудних» проб атлетів брали участь російські спецслужби. Незабаром після цього Всесвітнє антидопінгове агентство ініціював розслідування проти російських спортсменів.

ФОТО: інтернет

QHA