КИЇВ (QHA) -

У суботу, 24 грудня, у київському Палаці спорту пройшов фінальний етап змагань з кроссфіту серед учасників АТО «Ігри героїв». У турнірі взяли участь близько 40 спортсменів із різних областей України — ветерани та інваліди АТО.

Автор спецпроекту «Ігри героїв» Євген Коваль і директор одного з київських спортивних клубів Олександр Кравченко розробили спеціальну програму для спортивної адаптації ветеранів за прикладом американського проекту «Ігри поранених атлетів». Тренери підібрали комплекси вправ для реабілітації після травм і підтримки фізичної форми у повсякденному житті.

Історії бійців різні, але їх об'єднали важкі та криваві військові будні.

— Ми стояли під містом Щастя, снаряди падали прямо біля нас — змушені були виїхати звідти. Під Попасною я отримав поранення в ногу — осколок гранати. Через місяць до київського госпіталю викликали моїх батьків — дати згоду на ампутацію, — розповідає один із спортсменів у прямому включенні перед початком змагань.

Інший учасник турніру Юрій Дмитренко підірвався на міні поблизу Гнутового під Маріуполем, коли рятував своїх товаришів — розвідників, які потрапили у засідку. Молодому солдату теж довелося ампутувати ногу, але він не здається.

— Фізичні навантаження допомагають усім. Найважча вправа тут — підхід на велобайк. Реально вимотує. Хотілося довести, що перешкоди для людини існують лише в її голові, — каже Юрій.

Спортивні тренування після ампутації ноги давалися нелегко, але поступово боєць звик до системних навантажень. Сьогодні Юрій сподівається взяти участь у міжнародних змаганнях із кроссфіту серед інвалідів у Брюсселі навесні 2017 року.

Кожен із учасників турніру проходив п'ять етапів. Перший — набрати на тренажері «веслування» 45 калорій.

Відразу після цього, без перерви, бійці 25 разів піднімали штангу вагою 30 кілограмів.

Далі — 25 згинань тулуба (вправа на прес) з медболом вагою у 6 кг.

І, нарешті, фінальний етап — набір 50 калорій на велотренажері.

У першому заході переміг спортсмен Юрій Петренко, виконавши всі нормативи і випередивши своїх суперників майже на хвилину.

Організатори змагань за допомогою цього проекту хочуть допомогти постраждалим на війні українцям через спорт відкрити для себе шлях до незалежності та нового життя, незважаючи на фізичні обмеження.

Довідка. «Ігри героїв» — всеукраїнські кроссфіт-змагання для поранених і таких, котрі отримали інвалідність,  воїнів АТО. Головна мета ігор — психологічна і фізкультурно-спортивна реабілітація людей, які повернулися із зони бойових дій на Донбасі, соціальна адаптація інвалідів, а також впровадження і поширення спортивного руху кроссфіт серед молоді, малозахищених і соціально вразливих верств населення.

Попередні етапи змагань «Ігри героїв» відбулися у Харкові, Дніпрі, Миколаєві та Львові.

QHA