ВАШИНГТОН (QHA) -

Російська влада хотіла підмінити допінг-пробу української біатлоністки Віти Семеренко.

Про це заявив колишній глава Московської антидопінгової лабораторії та інформатор Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Григорій Родченков.

Він зазначив, що з проханням про підміну допінг-проби українки на змаганнях у Москві незадовго до Олімпіади в Сочі в 2014 році до нього звернувся колишній заступник міністра спорту Росії Юрій Нагорних.

— Я не міг так вчинити з невинною спортсменкою. За час роботи я міняв чимало позитивних допінг-проб на чисті, але не навпаки, — сказав Родченков.

Екс-функціонер зазначив, що Семеренко та інші українські біатлоністки представляли найбільш серйозну загрозу для російської естафетної команди під час Олімпійських ігор у Сочі.

У результаті Віта Семеренко завоювала олімпійське золото в естафеті. Російські спортсменки посіли друге місце, однак пізніше їх позбавили нагород через позитивні допінг-проби.

Інформатор WADA також вказав на участь у підміні допінг-проб на Олімпійських іграх у Сочі нинішнього главу Союзу біатлоністів Росії (СБР) Олександра Кравцова. Родченков зазначив, що особистий автомобіль Кравцова використовували для перевезення чистих допінг-проб.

Нагадаємо, раніше українська біатлоністка Віта Семеренко здобула друге місце на Олімпіаді в Сочі через дискваліфікацію російських спортсменок.

Росіянок Яну Романову і Ольгу Вілухіну дискваліфікували довічно через порушення антидопінгових правил. Таким чином, автоматично «срібло» Вілухіної в спринті перейшло до українки. А «срібло» Романової в естафеті дісталося збірній Норвегії.

Джерело: The New York Times

QHA