МОСКВА (QHA) -

Президент Росії Володимир Путін назвав інформатора Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) росіянина Григорія Родченкова "недоумком".

Про це глава Кремля заявив на зустрічі зі своїми довіреними особами на виборах 2018 року.

— Тепер спіймали цього придурка Родченкова там, витягли його туди (до США — ред). Послухайте, ну у людини явно проблеми і з законом — він же говорить, він займався протизаконною діяльністю, його до в'язниці потрібно відправити. Замість цього його призначили керувати антидопінговою лабораторію російською, — зазначив Путін, коментуючи ситуацію з масовим звільненням російських спортсменів від Олімпійських ігор через покази Родченкова.

При цьому присутні, серед яких багато відомих спортсменів, після слів про "недоумка Родченкова" активно заплескали.

Путін також згадав, що у Родченкова були спроби суїциду.

— І все засновано на свідченнях цієї людини. На свідченнях людини, якій взагалі можна довіряти по життю? — зазначив Путін.

QHA повідомляло, що Міжнародний олімпійський комітет (МОК) довічно дискваліфікував російського бобслеїста Олексія Воєводу за порушення антидопінгових правил. У МОК повідомили, що відбудуться слухання, які стосуються й інших спортсменів.

Раніше збірну Росії офіційно відсторонили від участі в зимових Олімпійських іграх 2018 року в південнокорейському Пхенчхані. Чиновникам російського олімпійського комітету і Міністерства спорту РФ також відмовлено в акредитації на Олімпіаду. Російські спортсмени, яких не викрили у вживанні допінгу, зможуть взяти участь в іграх під нейтральним прапором. Команда буде називатися «Олімпійські спортсмени з Росії».

QHA