ЛОНДОН (QHA) -

Посольство України у Великій Британії засудило незаконний приїзд на територію тимчасово окупованого Криму британського спортсмена Гері Ханта, який 25 серпня взяв участь в організованих Росією змаганнях з кліфф-дайвінгу. Заява розміщена на сайті дипломатичного представництва.

— Посольство України у Великій Британії висловлює розчарування тим, що деякі британські громадяни нехтують офіційною позицією не тільки України, але і Великобританії. Відповідно до законодавства України, в'їзд на міжнародно визнану територію України через прикордонний пункт, який у даний час не контролюється українською владою, незаконний, — сказано в повідомленні дипломатів.

Посольство закликало британців утриматися від відвідування окупованого Криму без офіційного дозволу України.

Сам же спортсмен, який, за даними російських ЗМІ, здобув перемогу у змаганнях, пізніше заявив, що «був щасливий приїхати до Криму»:

— У минулому році я хотів приїхати, але не вийшло. Але після сьогоднішнього успіху я готовий приїхати сюди знову. Ми будемо намагатися показувати все кращі результати. Спорт поза політикою, і тому санкції мене не хвилюють.

Гері Хант був не єдиним іноземним спортсменом у Сімеїзі. Незважаючи на застереження українських властей, завдяки яким деякі спорстмени все ж відмовилися від участі у змаганнях, друге місце зайняв американський спортсмен Еймет Джонс, а третє — ще один британець Блейк Олдрідж.

ФОТО: інтернет

QHA