КИЇВ (QHA) -

Неділя. Мототрек Пирогів. Дорога від Києва не близька. Вранці сюди з'їхалося більше тисячі відважних любителів екстриму, щоб поборотися за перше місце в екстремальному забігу «Перегони нації».

Змагання проходили на традиційних дистанціях — «Забіг сили» (5 км) і «Забіг волі» (10 км).

Організатори врахували погодні умови і добре підготувалися: уздовж всієї траси встановили додаткові пункти гідрації. Бігуни без проблем могли зробити «піт-стоп»: попити і освіжитися.

На маршруті гонки працювали близько ста волонтерів та медиків з Мальтійської служби допомоги, чергували машини швидкої допомоги.

На щастя, погода була прихильною до спортсменів. Не надто жаркий і сухий день в поєднанні з відмінною роботою волонтерів створили прекрасні умови для змагань.

Зайшовши на лінію старту, кожен розумів: це не розслаблююча пробіжка в парку. Спочатку всі підходять до акуратно складеного штабелю колод. Ті, які більші і важчі, тягнули на своїх плечах хлопці, але дівчата теж не відсиджувалися — брали вантаж під силу.

Але ось людина, що відлічує старт гонки, вимовляє «На старт, увага...» і кидає димову шашку знак «марш». І спортсмени дружно побігли вгору з колодою напереваги.

— Бігти вгору з обтяженням і далі вниз це солідна перевірка твоєї витривалості. Але ви побачите далі, що це лише розминка. Скоро ви самі все побачите, обіцяє спортсменка Дар'я, що біжить поруч із журналістом QHA.

На її рахунку дворазове проходження десятикілометровій дистанції «Забігу волі».

Зазначимо, що організатори вибрали маршрут не з легких нічого схожого на рівне коло футбольного стадіону з приємним гумовим покриттям. Кросівки бігунів відчували граничні навантаження при бігу по лісі, піску і полях.

Постійні зміни рельєфу, необхідність перестрибувати через стовбури, гілки і коріння дерев випробовували бігунів на міцність щосекунди.

Перешкоди, а їх було рівно 25, за рівнем складності були різними.

Долаючи круті схили з важкими мішками на плечах, хапаючись за хиткі кільця на рукоходах, поринаючи з головою в холодні басейни, проповзаючи під колючками, підкоряючи стіни для скелелазів, піднімаючись по мокрих канатах, перестрибуючи піраміди на рампі і балансуючи на пеньках дерев, все як один відчували нескінченність людських можливостей ...

Race Nation це шлях виховання духу. Коли ти розумієш, що м'язи охоплюють невеликі судоми, серце вистрибує з грудей, а мозок перестає думати про небезпеку, до перемоги тебе приводить лише незламна воля і дух, міркує атлет Дмитро Шиян, що витримав випробування усіма перешкодами.

Перемогли найсильніші

Передбачити переможця «Перегонів нації» було неможливо. Підготовка спортсменів тренерами клубу VoinCrossfit, а також Андрієм Федосенком і його дружиною Оленою, майстром зі спортивної аеробіки, дали свої плоди. Разом вони готують бігунів до проходження перешкод вже два роки.

У цій гонці ми врахували особливості мототреку, рельєф місцевості і постійно зростаючий рівень учасників. З кожною гонкою до нас приходять дедалі сильніші і заряджені на перемогу спортсмени, розповів QHA організатор гонки Юрій Підлісний.

У підсумку в «Забігу волі» першим до фінішу прийшов Дмитро Бойко з Сум. Нелегка траса далася атлету за рекордний час 1 година 17 хвилин.

Гонка супер! Race Nation підійде якнайкраще тим, хто жадає пірнути з міського життя у світ спорту і екстриму. Майбутнім учасникам бажаю приєднуватися до подібних забігів наступного разу, а переможцям  дерзати і боротися,  сказав він на фініші.

Серед жінок у запеклій боротьбі золото виборола киянка Олена Мельникова. На подолання всіх перешкод їй знадобилося дві години і одна хвилина:

Цього разу було багато перепадів висоти. Було не дуже легко подолати кілька перешкод. Головне у гонці бігти для себе, із задоволенням і не дивитися на інших,  зізналася спортсменка.

У категорії «Забіг сили» переможцем став Олексій Сіденко. П'ять кілометрів з 20 перешкодами спортсмен подолав за 45 хвилин і 45 секунд.

У жіночій категорії не було рівних Анастасії Шаманській, що пройшла дистанцію за годину і вісім хвилин.

Серед команд у забігу на 10 кілометрів першими прийшли спортсмени з «Чудової п'ятірки», а у «Забігу сили» тріумфаторами стали учасники команди «1×1».

Всі, хто подолав фінішну лінію, отримали фірмову футболку і медаль Race Nation.

Тимур Савін

ФОТО: Олександр Степченко, Олексій Петров

QHA