КИЇВ (QHA) -

Українка Тетяна Яловчак почне нове сходження на небезпечну п'ятитисячну вершину Антарктиди — гору Вінсон. У складі спортивної міжнародної експедиції вона відправиться до екстремальної подорожі 22 листопада.

Це не перша гора, яку їй треба підкорити. За плечима Яловчак — сім найвищих вершин шести частин світу — Кіліманджаро, Ельбрус, Аконкагуа, Деналі, Косцюшко, Карстенз і навіть Еверест.

Серйозно займатися альпінізмом українка з Донецька почала з 29 років, а інтерес до гір з'явився у Криму. Відвідуючи бабусю, яка проживала неподалік від Сімферополя, Тетяна допомагала сусідським хлопцям з кримськотатарської родини пасти баранчиків у горах. Саме тоді вона полюбила гірські прогулянки.

— Після подій 2014 року я зрозуміла, що мені треба виходити на новий рівень. Я раніше займалася туризмом, і у мене був стабільний дохід, але повернувшись 14 липня після поїздки до Маврикію, я зрозуміла, що мені нікуди їхати, оскільки мій будинок у Донецьку знаходиться безпосередньо біля аеропорту. Я запитала себе, що вмію робити, і зрозуміла, що найкраще — це ходити в гори. Я поставила собі за мету зійти на найвищу. Що і зробила, — розповідає Яловчак.

Незважаючи на досвід сходжень по найнебезпечнішим вершинам, альпіністка ретельно готується до кожного підйому, і зазначає, що гори вона не підкорює, а ходить до них у гості. Щоразу після спуску з чергової підкореної вершини вона зарікається, що ніколи більше не піде в гори.

— Не можна бути легковажним відносно гір. У кожної є свій характер. Гори не люблять помилок. Але все ж, коли ти знаходишся в горах з такими цікавими людьми, — це неймовірний досвід. У гори не ходять нецікаві люди. Що буде в Антарктиді, я поки не знаю. Обов'язково буде цікаво. По-іншому і бути не може, — додала Яловчак.

У кожен похід дівчина бере з собою два рушники — один вишитий власноруч її бабусею, який вона ніколи не виймає з рюкзака, а другий — це той, що побував з нею на Евересті, де вона залишила його другу половину.

QHA