МОСКВА (QHA) -

Міжнародний Олімпійський Комітет не включив до списку потенційних учасників Ігор Антона Шипуліна і Сергія Устюгова, які є лідерами збірної Росії з біатлону та лижних гонок на Олімпіаді.

Про це заявив перший віце-президент Олімпійського комітету Росії (ОКР) Станіслав Поздняков.

— Ці спортсмени, такі як, наприклад, Віктор Ан, Антон Шипулін або Сергій Устюгов були фігурантами розглядів у рамках комісії Освальда, вони також ніколи не були замішані в будь-яких допінгових історіях, а всі численні здані ними за кар'єру проби свідчать про те, що вони є "чистими" спортсменами. Проте їхні імена у списку потенційних учасників Ігор на даний момент відсутні, зазначив він.

За його словами, РФ направила на адресу МОК офіційний лист із запитом щодо конкретних причин, за якими лідери російських збірних команд з ряду видів спорту не включені до списку потенційних учасників Олімпійських ігор.

Як відомо, Міжнародний олімпійський комітет 5 грудня усунув збірну Росії від участі в Олімпіаді-2018. У МОК на підставі двох розслідувань визнали доведеним фактом, що Кремль на державному рівні організував систему застосування допінгу в російському спорті.

Російським спортсменам, які довели, що не застосовували допінг, дозволили змагатися під нейтральним прапором.

Раніше МОК довічно дискваліфікував російського бобслеїста Олексія Воєводу. Його визнали винним у вживанні допінгу.

QHA повідомляло, що МОК довічно усунув від участі в Олімпіаді російських саночників Альберта Демченка і Тетяну Іванову, а також позбавив їх срібних медалей, які вони завоювали на Олімпіаді-2014 у Сочі.

Джерело: Спорт-Экспресс

QHA