КИЇВ (QHA) -

У 2017 році українські спортсмени завоювали 1 349 золотих медалей в олімпійських, паралімпійських і дефлімпійських змаганнях. Про це на брифінгу у Києві повідомив міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

Всього українці отримали 3 900 медалей та увійшли до топ-5 Всесвітніх ігор — аналогу Олімпійських у неолімпійських видах спорту, серед яких більярд, боулінг, водні лижі та бодібілдинг. Чиновник розповів, що минулого року уряд збільшив стипендії для тренерів, які готують спортсменів для змагань та збірну України.

— Ми вдвічі збільшили розмір стипендій для тренерів, які готують спортсменів та збірну. Тепер вони отримують 20 і 50 тис. гривень відповідно, — зазначив він.

Також Жданов наголосив, що з 2018 року українські параолімпійці і олімпійці отримуватимуть однакову винагороду за свої медалі, а саме $125 тис. за золоту медаль, $80 тис. за срібну і $55 тис. за бронзову.

Раніше QHA повідомляло, що за чотири роки міністерство витратило понад 265 млн. гривень на підготовку українських спортсменів до зимової Олімпіади — 2018.

QHA