КИЇВ (QHA) -

Главу Національного олімпійського комитету України та віце-президента Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій Сергія Бубку підозрюють у корупції.

Бубку підозрюють у причетності до корупційної угоді з екс-головною Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерації (IAAF) і колишнім президентом Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА) Валентином Балахничевим.

2009 року Бубка перевів 45 тисяч доларів офшорній компанії New Mills Investments. На той момент бенефіціаром був Балахничев. 2016 року комітет IAAF довічно дискваліфікував Валентина Балахничева, який, за даними видання, покривав випадки вживання допінгу спортсменами.

Відомо, що за день до того, як Бубка перевів гроші оффшорній компанії, New Mills Investments перерахувала таку ж суму компанії Pamodzi Sports, що належала Папа Массата Діаку, синові колишнього президента IAAF Ламіна Діака. Папа Массата Діак видали міжнародний ордер на арешт.

QHA раніше повідомляло, що ув Миколаївській області співробітники Генеральної прокуратури України за хабарництво затримали начальника відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції. Він систематично брав хабарі за дозвіл на носіння та зберігання зброї.

Джерело: Le Monde

QHA